Postani umjetnik Dunava

Učenici 6. a i 7. a razreda su tijekom jeseni izrađivali skulpture i kućice za ptice od materijala pronađenih u prirodi te snimali video o prirodnom pročišćivaču vode. Svojim su radovima sudjelovali u natječaju Postani umjetnik Dunava 2021. godine koji svake godine okuplja veliki broj umjetnika u dobi od 6 do 18 godina, a provodi se u svih 14 zemalja podunavske regije. U zajedničkoj organizaciji Global Water Partnership Central i Eastern Europea (GWP CEE) i Međunarodne komisije za zaštitu rijeke Dunav (ICPDR), natječaj potiče djecu da bolje upoznaju lokalne rijeke i izraze što okoliš predstavlja za njih. Natječaj ima dvije razine, nacionalnu i međunarodnu, te tri kategorije: umjetničko djelo, video i karta. Sudionici su podijeljeni u dvije skupine, juniori i tinejdžeri.

U nacionalnom dijelu natječaja koje provodi Udruga za zaštitu prirode i okoliša „Zeleni Osijek“, u kategoriji umjetničko djelo učenica 6. a razreda Petra Boroje osvojila je 2. mjesto skulpturom „Pogled kroz naočale“, a u kategoriji video uratka učenici 7. a razreda osvojili su 1. mjesto te će nas predstavljati na međunarodnom dijelu natjecanja.

Donosimo rezultate nacionalnog dijela natjecanja te radove naših učenika koji su sudjelovali u natječaju.

mentorica Dijana Stjepanović

Eko hranilica za ptice, Allan K. i Lana Ž.             Kućica za ptice, Luka I. V.,

Matija M., Jakov M. i Jakov M.

Pjev ptice, Roberta E.                                       Pogled kroz naočale, Petra B.

Prebrodimo eko oluju, Lovro M.

objavio: Administrator   datum: 6. 12. 2021.