ORGANIZACIJA MLADIH STATUS M

Organizacija mladih Status M iz Zagreba predstavila je učenicima naše škole program pod nazivom Inicijativa mladića – promocija radno ravnopravnih normi, zdravih životnih stilova i nenasilnoga ponašanja mladih muškaraca.

Prezentacija je održana u predvorju škole. U razgovoru s edukatorima (mladim osobama koje su i same prošle edukaciju), saznali su više o društveno prihvatljivim oblicima ponašanja mladića. Tijekom dana aktivisti Statusa M održali su tri radionice za učenike 7. i 8. razreda na temu Rod i spol 16. prosinca 2011. godine.
Cilj je ovoga programa da mladići u dobi od 13 do 19 godina prepoznaju negativna ponašanja koja ih dovode u rizične situacije te da usvoje nenasilne modele ponašanja. Edukacija se provodi kroz niz radionica u kojima se govori o temama kao što su rodno uvjetovano nasilje, rješavanje sukoba, odnosi moći, etiketiranje, seksualnost i seksualno zdravlje, droge i alkohol.

objavio: Administrator   datum: 11. 1. 2012.