SUSRET S KNJIŽEVNICOM

Dana 14. veljače naša je škola imala čast ugostiti književnicu Željku Horvat-Vukelju. Željka Horvat-Vukelja rođena je 25. srpnja 1952. godine u Sinju. Najranije djetinjstvo provela je u Šibeniku. Osnovnu školu i gimnaziju pohađala je u Zadru. Diplomirala je francuski i španjolski jezik na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Radila je u osnovnoj školi - predavala je francuski jezik učenicima od prvog do osmog razreda. Suautorica je desetak udžbenika i priručnika za učenje francuskog jezika.

Pisanjem se bavi još iz mladih dana. Objavila je stotinjak kratkih priča u tisku i na Hrvatskom radiju, dvadesetak dječjih igrokaza, zbirku priča Šiškabališka, roman Putovanje patuljka Zvončića i slikovnice Poplava iz šalice kave, Balončica, Panjoglav, Hrabrica i Slikopriče.
Radi u Školskoj knjizi, glavna je urednica časopisa Modra lasta.
Susret je upriličen u školskoj knjižnici za učenike prvih razreda. To je bio poseban doživljaj za prvašiće kojima je ovo bio prvi susret s književnicom.

objavio: Administrator   datum: 5. 3. 2012.