MEĐUNARODNI DAN MATERINSKOGA JEZIKA

Povodom Međunarodnoga dana materinskoga jezika učenici su poslušali radijsku emisiju.

Međunarodni dan materinskoga jezika utemeljila je Generalna skupština UN-a u studenome 1999. godine.  Dana 21. veljače je dan svih jezika na svijetu i svakoga jezika posebice, a cilj mu je očuvanje i promicanje jezične raznolikosti, uporabe materinskoga jezika, naglašavanje jezične raznolikosti u svijetu i izobrazbe na materinskom jeziku. Hrvatski je jezik jedan od 3000 jezika koliko ih danas ima u svijetu. Pripada porodici indoeuropskih jezika. U toj porodici pripada skupini slavenskih, odnosno podskupini južnoslavenskih jezika.

Učenici su se prisjetili i poznatih stihova hrvatskih književnika, a u predvorju su škole mogli pogledati prigodnu izložbu povodom ovoga velikoga dana

objavio: Administrator   datum: 3. 3. 2012.