DOKUMENTARNI FILM KRALJ

U ispunjenoj su dvorani CineStara u Novom Zagrebu naši učenici 8.a, 8.b i 8.c razreda te članovi našeg Filmotrna pogledali hrvatski dokumentarni film „Kralj“, koji je protekle dvije godine o Darku Kralju, prvom hrvatskom paraolimpijcu, snimao redatelj Dejan Aćimović.

Učenici su s velikom  pozornošću pratili iskrenu priču o Darku Kralju: od njegove životne kalvarije kada je jedva ostao živ nakon ranjavanja 1991. godine, do zvjezdanog sportskog uspjeha, isprepletenu brojnim iskrenim, nenamještenim scenama iz njegova svakodnevnog života. Sve je mlade posjetitelje u dvorani CineStara dirnula ova životna priča, dojmljiva pripovijest o ljudskoj hrabrosti i sposobnosti pobjeđivanja svih nedaća.
Na kraju su projekcije učenici uživo mogli upoznati glavnoga glumca Darka Kralja te mu postavljati pitanja.

Ovaj je posjet kinu bio drugačiji od ostalih i zbog toga ostavio poseban dojam na naše učenike.

objavio: Administrator   datum: 4. 4. 2012.