Filmotrn niže uspjehe

Naši su Filmotrnci ponovno ostvarili dva velika uspjeha. Igrani film Dobar plan uvršten je u program 50. revije hrvatskog filmskog i video stvaralaštva djece koja se održava u Zadru od 4. do 7. listopada. Na ovogodišnju su Reviju bila prijavljena ukupno 194 rada što je rekord koji svjedoči o kvaliteti rada na području osnovnoškolske medijske kulture.

No, to nije sve. Za Dubrovnik film festival odabrana su čak dva filma Filmotrna i to igrani film Dobar plan  te dokumentarni film Moć. Dubrovnik film festival je festival djece i mladeži mediteranskih zemalja koji se održava od 18. do 21. listopada. Ovaj je festival zamišljen kao događaj na kojem djeca i mladi imaju prigodu izložiti rezultate svojih promišljanja u mediju filma kako svojim vršnjacima iz brojnih zemalja tako i oku stručnjaka, ali i kao dodatni poticaj njihova filmskog i video stvaralaštva. To je događaj čija je namjera okupiti sudionike iz dvadesetak mediteranskih zemalja, zamišljen je kao prigoda za prepoznavanje i afirmiranje specifičnog mediteranskog multikulturalizma.

Naši se Filmotrnci natječu s Grcima, Slovencima, Libanoncima, Španjolcima i drugim mladim natjecateljima iz mediteranskih zemalja.

Želimo puno uspjeha našim filmašima!

objavio: Administrator   datum: 27. 9. 2012.