Tragovima Marije Jurić Zagorke

Učenici 7. razreda su 20. rujna 2012. godine sudjelovali u interaktivnom glumačkom performansu te susretu i šetnji sa Zagorkom. U pratnji su učenika bili: Ana Mihalec, G, Čemažar, M. Vranković Vlahović, Lj. Bojmić, M. Serdarević i D. Brleković.

Susret je sa Zagorkom glumački performans koji predstavlja Zagorkin privatni život i stvaralaštvo te je po sadržaju prilagođen uzrastu učenika. Temelji se na jednostavnim i zanimljivim pričama, s ciljem poticanja na čitanje i kreativno izražavanje. Učenici su  Zagorki mogli postavljati pitanja čime su mogli stvoriti osobni doživljaj njezina lika. U njezinoj su pratnji razgledali Gornji grad s elementima Zagorkina života te likovima i događajima iz Zagorkinih romana. Učenici i učitelji su uživali u ovoj šetnji i saznali mnogo toga iz života Marije Jurić Zagorke.

objavio: Svjetlana Devčić   datum: 3. 10. 2012.