OBILJEŽEN DAN UČITELJA

Obilježen Dan učitelja

U našoj smo školi u petak, 5. listopada 2012. godine, obilježili Dan učitelja. Rad je učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

Bila je to prigoda za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji. Dan učitelja se obilježava u više od 100 zemalja svijeta pa tako i u Hrvatskoj. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Kako bi učitelji zaista obilježili svoj dan, učenici su ih naše škole zamijenili na poslovima dežurstva za vrijeme odmora. Stoga je ovaj dan u našoj školi proglašen i Danom odgovornosti i solidarnosti gdje su učenici pokazali kako se mogu ponašati odgovorno i ozbiljno te da zajedničkim snagama, zajedno sa svojim učiteljima, mogu učiniti mnogo u oplemenjivanju društva i zajednice u kojoj žive.

objavio: Svjetlana Devčić   datum: 23. 10. 2012.