Škola stvaralaštva - Novigradsko proljeće

Cirkus je počeo. Izašli smo iz autobusa i odmah naletjeli na Jožu. Sada smo potpuno svjesni da smo u Novigradu i da je igra počela.

Sudjelovanje je u Školi stvaralaštva «Novigradsko proljeće» pružilo našim učenicama i učiteljicama jedno nezaboravno iskustvo i stjecanje znanja i vještina u radu s iskusnim voditeljima radionica koji su tijekom cijeloga tjedna neumorno radili koristeći različite metode i tehnike. Rad, zabava i druženje su bili dio naše svakodnevice.

Učenice su naše škole  sudjelovale u dvije različite radionice. Paula Garić,7.a Gabriela Galić, 7.a i Dora Jakopić, 7.a  su vježbale, igrale se i stvarale dramsku predstavu u scenskim radionicama, a Ana Horvatin, 8.c je pisala i pisala u literarnoj radionici. Pridružila nam se i bivša učenica, Ivona Cerovac, sada srednjoškolka, i tjedan dana provela vježbajući ples. «Novigradsko proljeće» je trajalo od 17. travnja do 24. travnja 2010. i održavalo se u Osnovnoj školi Rivarela u Novigradu u Istri. Sudionici su bili učenici i učitelji iz cijele Hrvatske, a bilo ih je oko 360. U pratnji su naših učenica bile učiteljice Ana Vukušić Mahin i Marina Fistonić koje su bile istopravne članice radionica kao i učenice. Sedam dana rada, smijeha, zabave, prijateljstava i Jože Prudeusa svakako preporučamo svim učenicima, učiteljicama i učiteljima jer nas odmak od svakodnevice uvijek iznova oplemenjuje i obogaćuje, još dublje zaranja u ljepotu našega posla i iznova potvrđuje njegovu kvalitetu i odgovornost. Škola bez školskoga zvona je san učitelja, a škola bez ocjena je san svih učenika.

Ako se učitelj ne smije, među djecu ne smije!

objavio: Administrator   datum: 2. 5. 2010.