DAN ŠKOLSKOG MLIJEKA

DAN  ŠKOLSKOG  MLIJEKA

Učenici  su 4. razreda 26. rujna 2012. sudjelovali na manifestaciji Svjetski dan školskog mlijeka  u organizaciji Hrvatske mljekarske udruge uz suradnju Gradskog ureda za odgoj i obrazovanje, kulturu i šport i Hrvatskom poljoprivrednom agencijom.

Manifestacija se održavala na obali jezera Bundek.

Učenici su mogli saznati više o važnosti, dobivanju i preradi mlijeka  te mliječnim proizvodima. Uz učenike obližnjih škola i vrtića, na manifestaciji su sudjelovali i članovi Bambino kupa (Udruga mladih uzgajivača teladi Zagrebačke županije) kojima su se učenici najviše veselili jer su uz njih bili i mali telci. Učenici su im mogli prići, a nekima je to bio prvi ovakav susret s tom životinjom.

Nakon službenog dijela, slijedio je scenski nastup škola i vrtića, a naši su učenici aktivno sudjelovali u raznim natjecateljskim igrama.

Tako smo se svi zajedno proveselili i obilježili ovaj zanimljiv dan u prirodi.

objavio: Svjetlana Devčić   datum: 26. 9. 2012.