TERENSKA NASTAVA NAŠIH SEDMAŠA

Dana 23. listopada učenici 7. razreda posjetili su Rijeku, Trsat i Villu Ružić.

TERENSKA  NASTAVA  NAŠIH  SEDMAŠA

Dana 23. listopada učenici 7. razreda posjetili su Rijeku, Trsat i Villu Ružić. Ovom su terenskom nastavom zaokružili ciklus upoznavanja obitelji Mažuranić jer su prošle godine posjetili Slavonski Brod, Ogulin i Novi Vinodolski. Naši su sedmaši bili posebno oduševljeni Villom Ružić. U pratnji su bile učiteljice: Ana Mihalec, Gordana Čemažar, Stanka Herak, Vera Delić i Valentina Kalčićek.

Knjižnica i zbirka Mažuranić-Brlić-Rožić nalazi se na Sušačkim Pećinama u Rijeci. Uz knjižnicu, koja broji oko 8000 knjiga u 10 000 svezaka, zbirka sadrži kolekciju fotografija, dokumenata, stilskog namještaja, umjetničke slike i biste te osobne predmete za svakodnevnu uporabu ovih obitelji i njihove rodbine.

Knjižnica je spomenik kulture RH od 1946. godine.  Spomenička knjižnica i zbirka Mažuranić-Brlić-Ružić otvorena je 2000. godine. Zbirka i knjižnica kao i park Ville Ružić mjesta su različitih kulturnih događanja – prezentacije knjiga, likovne i povijesne izložbe i predavanja.

objavio: Svjetlana Devčić Andrea Bosanac   datum: 23. 10. 2012.