IZVIĐAČI U ŠKOLI

U petak, 28.2.2014., u našoj smo školi ugostili odred izviđača N. B. Đebo. Mladi izviđači su se družili s našim prvašima i drugašima. Naučili su ih što sve treba imati pravi izviđač kako bi se uspješno snašao u prirodi. Odigrali su mnoštvo različitih igara i dobro se zabavili.

Izviđači su odabrali upravo mjesec veljaču jer su se, tako, prisjetili i osnivača izviđačkog pokreta, Sir Roberta Baden Powella. Odred izviđača N.B. Đebo  organizirao je izložbu i kratke radionice u OŠ Trnsko kako bi učenicima približili izviđački rad i potaknuo ih na uključenje u izviđačku zajednicu. Od svog osnutka 1907. godine izviđaštvo nikad nije prestalo rasti. Danas ima više od 25 milijuna članova - dječaka i djevojčica, djevojaka i mladića. Već 107 godina izviđači šire svoj dobar duh, zajedništvo i ljubav prema prirodi...

Izviđaštvo ne poznaje granice rase, svjetonazora ili vjere, u skladu s načelima svog osnivača Roberta Badena Powella.

Matea Petrić,

Načelnica odreda N. B. Đebo

objavio: Ivana Matošević Kutil   datum: 1. 3. 2014.