DUMOVEC

U našoj su školi, 20. ožujka, gostovali volonteri Dumovca, Skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba.

U jednosatnoj prezentaciji rada Skloništa i druženju sa štenetom Sisi, učenici prvih razreda naučili su kako brinuti o kućnim ljubimcima.

Djeca su naučila  kako se brine o prehrani i zdravlju kućnih ljubimaca te načinima pregledavanja kućnih ljubimaca kod veterinara. Najprije su prezentacijom i prigodnim kvizom stekli potrebna teoretska znanja, a potom su uz pomoć voditeljica Skloništa Jelene i Petre,  izravnim kontaktom sa psom, vježbali kako prići nepoznatim psima. Učenici su u dvorištu škole upoznali kujicu Sisi koja im je svojim druželjubivim ponašanjem pokazala kako psi pružaju ljubav svojim vlasnicima.

Ovom prezentacijom  prevenira se sve veći broj  napuštenih životinja, a i potiče se mlade da ne kupuju željene ljubimce, nego da udome napuštene, koje mogu naći u Skloništu za napuštene kućne ljubimce.

objavio: Ivana Matošević Kutil Marinela Cerovac   datum: 23. 3. 2014.