OBILAZAK GRADA ZAGREBA

U srijedu, 23.4.2014.g., učenici trećih razreda su bili u obilasku Grada Zagreba. Vidjeli su mnoge kulturne spomenike i posjetili Muzej grada Zagreba.

Ispod fotografija možete pročitati njihove dojmove.

Najviše mi se svidio obrambeni zid iz 13.st. Najzanimljivija mi je bila slika majke Marije Antoanete. Jako čuda mi je bio prvi bicikl. Bilo mi je smiješno kada je bila Francuska revolucija te su Francuzi došli Mariji Antoaneti i molili ju kruha, a ona im je rekla:“ Ako nemate kruh, jedite kolače.“ Htjela bih da sa školom posjetimo Grički top.

Ema Š.

Jako mi se svidjelo u muzeju i htjela bih ga ponovno posjetiti. Svidjelo mi se kako je gospodin koji nas je vodio po muzeju sve glasno govorio pa smo ga svi dobro čuli. On nam je sve ispričao tako da nam bude zanimljivo i zabavno. Bilo mi je lijepo i u katedrali, a posebno mi se svidio pogled s Gornjeg Grada na Donji. Jedino mi je žao što nismo čuli pucanj topa s kule Lotrščak. Svidjelo mi se kada smo šetali i bacali novčić u Manduševac. Vidjeli smo puno kipova i sve skupa mi je bilo jako zabavno.

Tia Marija G.

Najviše mi se svidjelo kada smo bili u Muzeju grada Zagreba i kada smo išli u katedralu. U muzeju smo saznali mnogo toga o prošlosti našeg grada. Saznali smo da je ondje kopija Zlatne bule. Vidjeli smo maketu Gradeca i Kaptola. Išli smo u tunele i ondje smo saznali više o životu pračovjeka i vidjeli smo kosti medvjeda. Ušli smo u neke prostorije gdje smo vidjeli ljude iz prošlosti i njihovu odjeću. Šteta što nismo bili u kuli Lotrščak.

Kaja T.

Najzanimljivije mi je bilo kad smo prolazili kroz obrambeni zid. Ponovno bih željela vidjeti Zlatnu bulu. Najčudesnije su mi bile sablje. Bilo mi je smiješno kada se Ivona pravila da joj je kip mama. Svidjelo mi se kad smo išli u katedralu.

Nina Marija F.

Najljepše mi je bilo u Muzeju grada Zagreba. Tamo sam se osjećala kao u 16. st. I zato što mi je bio nadimak Arheologica. Još jednom bih htjela ići u Muej grada Zagreba i da sve pročitam od slova do slova. Drago mi je da škola organizira te izlete.

Ivona P.

objavio: Ivana Matošević Kutil Dorotea Buntak   datum: 27. 4. 2014.