POSJET KAZALIŠTU

Dana 29. travnja 2014. godine učenici su  4. razreda u pratnji svojih učiteljica bili u Zagrebačkom kazalištu Trešnja. Gledali su predstavu "Ne, prijatelj", svjetski afirmiranih autora, Nine d' Intronea  i Giacoma Ravicchijaa, u režiji Renea Medvešeka.

Prijateljstvo, odnos prema drugome, drugačijem, različitom, međusobno uvažavanje, teme su ove poučne i zabavne predstave. Učenici su pozorno, sa zanimanjem pratili predstavu, a na kraju predstave glumce nagradili dugim pljeskom. Dva glumca na sceni, zanimljiva scenografija, humor, neverbalna komunikacija, neobičan jezik i još neobičnije prijateljstvo, potaknula su učenike na razmišljanje.

Prijateljstvo se stvarno dogodi kada se najmanje nadaš!

Snježana Mikulić

O predstavi su napisali:

Ovo djelo nas uči da naši neprijatelji, uvijek, u bilo koje vrijeme, mogu postati naši prijatelji. Predstava mi se svidjela jer je bila smiješna i jako poučna.

Leonarda Marić

Predstava je bila zanimljiva i smiješna. Govori o suradnji i prijateljstvu kolje ljudi danas ne cijene dovoljno.

Antonija Marušić

Meni je predstava na početku bila smiješna, no kada sam shvatila da se radi o ratu, uozbiljila sam se. Najviše mi se svidjela glazba i ludi ples. Cijelo je kazalište bilo uzburkano. Jako mi se svidjelo što su se piloti na kraju sprijateljili.

Lucija Tikvicki

Jedini način da imaš prijatelja jest biti prijatelj. heart
 Ralph Waldo Emerson

objavio: Andrea Bosanac Svjetlana Devčić   datum: 18. 5. 2014.