DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

U četvrtak, 16.listopada, u našoj školi, obilježen je Dan zahvalnosti za plodove zemlje.

Za tu prigodu, učenici nižih razreda priredili su kratak program. Uz  pjesmu, recitaciju i ples, učenici su pokazali koliko cijene i vole tako jednostavan, a opet nezaobilazan prehrambeni proizvod kao što je kruh te koliko su zahvalni na svim plodovima što nam ih zemlja daje.

Svečanost je uveličao i fra Sandro iz župe Svetog križa  koji je podsjetio kako moramo biti zahvalni na “ kruhu našem svagdašnjem“. Nakon zajedničke molitve uslijedio je blagoslov kruha.

Za ovaj dan naši vrijedni učenici su priredili i malu izložbu u predvorju škole. Na izložbi su bili izloženi njihovi radovi koje su izrađivali sa svojim učiteljicama, ali i kruhovi i peciva  koja su mijesili i pekli uz pomoć svojih mama, tata, baka...

Hvala Vam svima na uloženom trudu!

objavio: Svjetlana Devčić Ivana Matošević Kutil   datum: 17. 10. 2014.