POSJET SLAVONSKOM BRODU

Živuća povijest

Učenici su 6. razreda 14. listopada 2010. godine posjetili Slavonski Brod.

Posjet Brodskoj tvrđi bio je više nego zanimljiv. Učenici su na ulazu u dobili propusnicu pisara kako bi slobodno mogli šetati Brodskom tvrđom. U tom je trenutku započelo oživljavanje povijesti.

Turistički je vodič pričao zanimljive priče. Ubrzo su se pojavili kostimirani vojnici, konjanik i zanatlije. Kada su napustili Brodsku tvrđu, učenici su se uputili u centar grada.
Na Trgu Ivane Brlić Mažuranić uslijedio je susret s likovima iz Ivaninih djela i to ispred kuće Brlić. Učenici su se upoznali sa Striborom, Nevom Nevičicom i Olehom banom.

Franjevački je samostan skrio još jednu poznatu kostimiranu osobu.  Učenici su susreli kostimirani lik poznatog hrvatskoga pjesnika Dragutina Tadijanovića. U njegovoj su sobi učenici recitirali najpoznatije stihove, a  mladi je Tadija učenicima ispričao kratku priču o svome djetinjstvu. Naši su se učenici dobro zabavili, ali i čuli mnogo zanimljivosti o povijesti Slavonskoga Broda.

objavio: Administrator   datum: 21. 11. 2010.