GOSTOVANJE HRVATSKOG GEOLOŠKOG DRUŠTVA; IZLOŽBA: UPOZNAJ ZEMLJU- ZAVIRI U MIKROSKOP“

Dana, 7. i 8. svibnja 2015. godine našu su školu posjetili stručnjaci iz Hrvatskog  geološkog društva,

Vlasta Premec Fuček, dr. sc. mikropaleontolog,

Morana Hernitz Kučenjak, dr. sc. mikropaleontolog

Zdravko Kosovec, dipl. ing. geologije,

kako bi nas upoznali s izložbom i radionicom  „Upoznaj Zemlju – zaviri u mikroskop“.

Projekt suradnje s osnovnim i srednjim školama započeo je 2013. godine i do sada su gostovali u pedesetak škola.

Cilj njihovog gostovanja bio je približavanje geologije, paleontologije i općenito znanosti učenicima naše škole.

U radionici su sudjelovali učenici 20 razreda naše škole koji su se mogli upoznati s nastankom planeta Zemlje, geološkim promjenama na Zemlji, stvaranjem potresa, vulkana, nastanku života na Zemlji….

Gosti su nam u razgovoru otkrili da su zadovoljni suradnjom i interesom učenika, posebice znatiželjom učenika nižih razreda (1.-4. razreda).

Nadamo se da će naša škola biti domaćin brojnim sličnim radionicama.

Paulina Jelinić i Laura Primec, učenice 7.a

Karlo Špoljar, učenik 8.b (fotografije)

objavio: Administrator Svjetlana Devčić   datum: 12. 5. 2015.