YAM SESSION

Učenici 4.b razreda sudjelovali su na godišnjem međunarodnom događanju pokrenutom  za kreativne profesionalce koji rade na području razvoja mlade publike pod nazivom YAM Session (http://www.hgm.hr/yam_session.htm).

Edukativne programe i koncerte iz sedam zemalja, Belgije, Španjolske, Finske, Norveške, Francuske, Danske i naravno Hrvatske, mogli smo gledati od 14. – 16. rujna na različitim lokacijama u gradu Zagrebu.

Koncert na kojemu smo sudjelovali održan je 16. rujna 2015. u Muzeju Mimara, u Zagrebu.

Grupa izvođača  pod nazivom Camino doputovala je iz Španjolske i Belgije, a ispričali su nam glazbenu priču o povezanosti ljudi u Europi te njihovoj vječnoj potrazi za slobodom.

Mila Kokotović

U srijedu smo posjetili Muzej Mimara. Krenuli smo oko dva sata poslijepodne. Nažalost, na samom početku naše avanture dočekao nas je zastoj tramvaja. Zato smo putovali više od sat vremena. Kad smo napokon došli, dočekale su nas dvije gospođe i odvele nas u dvoranu gdje se odvijao koncert. Sjedili smo u prvom redu. Koncert je počeo. Svirala su nam četiri glazbenika. Dvije gospođe su pjevale, a dva gospodina su svirala harmoniku i gitaru. Nisu samo svirali. Svojim su  sviralama udarali ritam. Svidjelo nam se kada je jedna od pjevačica uzela dvije školjke na špagi i stavila ih oko vrata.Trljaljajući ih jednu o drugu svirala je ritam. Pripovjedačica je pričala i pjevala  na španjolskom jeziku. Pročitali smo na letku da se radi o ratu i slobodi. Prve pjesme i pripovijedanje nam se činilo tužno. Kasnije su napjevi postali veseliji i Mimaru ispunili radošću. Pjevali smo, pucketali prstima, pljeskali u ritmu, veselo skakali i plesali… Isto tako, bilo je djece iz drugih škola. Na kraju smo za razred uzeli balone napunjene  helijem. Snimili smo mali film s gospodinom koji tamo radi. Film će se, saznali smo, prikazivati u svim zemljama Europe. To nas je jako razveselilo. Držali smo balone i veselo povikivali  jama, jama… Odlično smo se zabavili. Nadamo se da će tako biti i sljedeće godine.

U Zagrebu, 21.09.2015.

AUTORI: LUCIA NUIĆ, MARIN TRBUŠIĆ, NIKOLA TOT, IVAN HODŽIĆ, ANTONIJA ČAVLINA, SARA ŠIMURINA, MIA BOROVAC, MELANI JURIĆ i HANA MEHDIĆ

objavio: Administrator   datum: 25. 9. 2015.