DANI MLIJEKA

30. rujna 2015. godine učenici četvrtih razreda obilježili su na Bundeku 16. Svjetski dan školskog mlijeka koji je organiziran pod pokroviteljstvom  Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport u suradnji s Gradskim uredom za poljoprivredu i šumarstvo te Hrvatskom mljekarskom udrugom.

Potporu događaju dale su sve veće hrvatske mljekare koje su djecu darivale mlijekom ,voćnim jogurtima, balonima i majicama.

Učenicima je bilo jako lijepo. Posebice su uživali u razgledavanju teladi, pjevanju i plesu. Evo i izjava nekih učenika: „Dobro smo se proveli.“ „Bilo je super i zabavno, samo što smo se morali brzo vratiti.“

Radio Sljeme snimao je emisiju u kojoj su učenici govorili kada, zašto i koliko piju mlijeko, je li im ono ukusno te koje mlijeko najviše vole. Učenici su kušali i neka mliječna peciva. Pjevale su se pjesme o kravicama.  Djeca su upoznala maskotu Muksi.

HANA MEHDIC

HELENA KLINCIC

LUCIA NUIC

objavio: Administrator   datum: 8. 10. 2015.